Szukasz aparat ekg do swojej praktyki? – Przeczytaj

Aparat EKG? 

Potrzebujesz aparau z interpretacją czy bez niej? Czy musi być przenośny? Czy musi się łączyć z innym sprzętem? Ile kosztuje elektrokardiograf?. Ile będą kosztować materiały eksploatacyjne i akcesoria? To najważniejsze pytania, które należy zadać przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Najważniejsze jest jednak znalezienie niezawodnego i niedrogiego Elektrokardiografu, który spełni Twoje oczekiwania. Polecamy: http://polecane24.pl/aparaty-ekg/

Ten przewodnik pomoże ci zrozumieć podstawy, pomoże ci wybrać odpowiedni elektrokardiograf – Innymi słowy: Pomoże Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję o zakupie.


Co to jest elektrokardiograf? Historia Aparatów EKG.

W 1901 roku Willem Einthoven, holenderski lekarz, skonstrułował pierwszy praktyczny elektrokardiograf za pomocą galwanometru sznurkowego. Einthoven otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny w 1924 r. Za pracę nad elektrokardiogramem.

W 1927 r. General Electric Company (GE) opracował swoja wersję aparatu EKG z wykorzystaniem lampowych wzmacniaczy próżniowych z lampą i lustrem, które śledziły impulsy elektryczne na błonie.

Wykorzystując te same zasady co te wczesne aparaty EKG, dzisiejsze urządzenia ewoluowały w kompaktowe systemy półprzewodnikowe. Istnieją  przenośne maszyny EKG stosunkowo lekkie, aby można je było łatwo przenosić między oddziałami szpitalnymi. Niektóre z nich posiadają wspomaganą komputerowo interpretację normalnych i nienormalnych wyników EKG. Większość ma wbudowane drukarki i ekrany dotykowe LCD o wysokiej rozdzielczości. Niektóre z nich są nawet poręczne, dzięki czemu dzisiejsze modele są szybsze i bardziej przenośne niż kiedykolwiek wcześniej.

Polecamy aparaty ekg firmy: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg

Aparat EKG 1200G

Aparat EKG przenośny 12 – kanałowy elektrokardiograf o zawartej konstrukcji, z wydrukiem 3/6/12 badań na papierze termicznym o wielkości 210mm, wyposażony w kolorowy ekran LCD 8 calowy, polskie język, wbudowaną interpretację, wbudowanym akumulatorem zasilający na 90 minut pracy lub 4 h czuwania. Aparat w standardzie posiada wejście USB, dzięki któremu może połączyć się z komputerem. EKG łatwy i bardzo prosty w obsłudze przeznaczony do szpitali lub gabinetów lekarskich.


W standardzie Aparat posiada:

• elektrokardiograw 1200G

• komplet elektrod do aparatu

• kabel do łączenia z zasilaniem, oraz przewód USB

• żel do EKG

• kabel pacjentki

• papaier termiczny

• software

• instrukcja obsługi


Opcje dodotkowe;

• Wózek pod EKG

Może Ci się również spodoba