Księgowość w firmie no problem

Księgowość w firmie no problem

Założenie i prowadzenie własnego biznesu wydaje się zadaniem wyjątkowo odpowiedzialnym i trudnym. Z tego powodu nawet osoby, które …

Pomimo ogólnego przekonania o trudności prowadzenia własnej firmy w Polsce wciąż nie brakuje osób, które decydują się na własny biznes. Jak donosi PARP, poziom przedsiębiorczości w Polce jest wysoki i stanowi czwarty wynik w Unii Europejskiej. Boomowi na prowadzenie własnego biznesu sprzyja fakt, że założenie działalności gospodarczej nie jest już tak skomplikowane i kosztowne, jak to bywało w poprzednich latach. Oczywiście decyzja o założeniu firmy nie zawsze przychodzi łatwo. Przedsiębiorcy boją się ZUSu, dużej odpowiedzialności i tego, że nie znajdą klientów. Jednak lista powodów, dla których warto się odważyć, również jest spora – od niezależności i elastyczności po możliwość zarabiania większych pieniędzy. Jeśli siedzisz przy biurku, rozmyślając o rozpoczęciu własnego biznesu, to ten artykuł jest dla Ciebie. Oto 5 oznak, że powinieneś założyć własną firmę.

Polecamy: https://znany-ksiegowy.pl/lubuskie

Po co mi firma? Jak otworzyć własny biznes i jak na nim zarabiać. Oto 35 pytań, które musisz sobie zadać jeszcze przed uruchomieniem biznesu
Ostatnio dostaję od was sporo pytań związanych z uruchomieniem własnej firmy. Pocieszające jest to, że przedsiębiorczość w narodzie nie ginie :). Bardzo cenię wszystkich, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. Zebrałem więc 35 pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć zanim otworzysz biznes. Sięgaj do nich regularnie (nawet jeśli jesteś już przedsiębiorcą) by sprawdzić, w jakiej kondycji jest Twój biznes i ty jako przedsiębiorca.
Jednoosobowa działalność gospodarcza to najprostszy sposób na rozwój samodzielnego biznesu. Wyróżnia się przede wszystkim ograniczonymi procedurami i dużą swobodą.

Założenie działalności gospodarczej to krok, na który decyduje się coraz większa liczba osób. Nic w tym dziwnego: z pewnością ma na to wpływ przede wszystkim zmieniający się rynek pracy oraz rozwijanie się nowych sektorów gospodarki. Łączną liczbę aktywnych firm jednoosobowych szacuje się na ok. 2,5 mln., jednak każdego dnia zasilają ją setki nowych podmiotów, próbujących odnieść sukces w rywalizacji z konkurentami. W rzeczywistości to znakomita szansa na odmienienie swojej kariery i wypracowanie marki osobistej. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że założenie działalności gospodarczej wiąże się również z obowiązkami. Źle przemyślane decyzje lubią się mścić – stąd także biorą się problemy wielu przedsiębiorców oraz ich rosnące zadłużenie: to po zsumowaniu według danych KRD wynosi już 5,2 mld zł. Statystyki nie powinny jednak przestraszyć osób posiadających dobry pomysł na firmę jednoosobową. Wprowadzone ulgi umożliwiają wypróbowanie strategii przy stosunkowo niskich kosztach.

 

Może Ci się również spodoba